JoomlaDAY Polska 2015 - event

  • Published in Eventy
  • Read 2481 times

JoomlaDAY POLSKA 2015

W tym roku świętowaliśmy urodziny Joomla w Gdańsku. Nie było to tylko kolejne spotkanie miłośników Joomla - spotkaliśmy się także by świętować 10-lecie Joomla w Polsce. Uczestnicy mogli poznać osoby związane z Joomla od debiutu tego znakomitego CMS'a w naszym kraju. Wyjątkowość tegorocznego JoomlaDAY związana była także z licznymi gośćmi, którzy przybyli do Gdańska, aby przedstawić plany związane z przyszłością i rozwojem Joomla oraz pokazać jak Joomla w rzeczywisty sposób zmienia świat.

Wybór Gdańska na miejsce spotkania nie był przypadkowy - to symbol wolności oraz przykład nowoczesności i rozwoju. Ugościł nas Gdański Park Naukowo-Technologiczny, w którego murach w trzech salach prowadzone były liczne (aż 39) prelekcje związane w mniejszym lub większym stopniu z CMS Joomla. Główną siłą JoomlaDAY nie są jednak jedynie duże porcje wiedzy, jakie uczestnicy mogli otrzymać. JoomlaDAY to przede wszystkim cudowni i uśmiechnięci członkowie JSpołeczności - to dzięki WAM nasze spotkania są tak wyjątkowe. Zorganizowana po pierwszym dniu wykładów tzn. PopJava", czyli After-Party, była zwieńczeniem Dnia Biznesu. W wyjątkowej atmosferze HardRock Cafe oraz starego miasta rozmowom na przeróżne tematy oraz wspólnym zdjęciom nie było końca. Z tego co wiem niektórzy wrócili do swoich hoteli nad ranem - nie wpłyneło to jednach na ich obecność w Dniu Społeczności. Na zakończenie JoomlaDAY liczni sponsorzy hojnie obdarowali uczestników istnym deszczem nagród. Pod koniec spotkania rozdane zostały statuetki "Filary X-lecia Joomla w Polsce" dla najznamienitszych i najbardziej zasłużonych w rozwoju Joomla (zarówno samego systemu, jak i społeczności) osób w Polsce. Nie obyło się także bez niespodzianek najbardziej nietypowych - byliśmy świadkami zaręczyn Asi i Miłosza! Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym szczególnym momencie w Waszym życiu. Asia powiedziała "TAK" więc owacjom i wspólnemu "STO LAT" nie było końca. Gratulujemy!

Nie jest to moje pierwsze JoomlaDAY więc wiedziałem, że oficjalne zakończenie imprezy tak na prawdę wcale jej nie kończy. Nie pomyliłem się. Impreza przeniosła się na inny poziom - socialshare level :) Media społecznościowe wcale nie stygły. Każdy wrzucał zdjęcia, filmiki, opisywał swoje przeżycia. Trwa to od tygodnia i pewnie na tygodniu sie nie skończy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli na JoomlaDAY 2015 w Gdańsku. Dziękuję i gratuluję wspaniale wykonanej pracy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji JoomlaDay Polska 2015. Na szczególne podziękowania zasługują współorganizatorzy: Stefan Wajda, Michał Trzepizur, Danuta Idzik, Justyna Michallek, Sebastian Dajnowiec, Aleksander Wiśniowiecki. Dziękuję Ewelinie Miśkiewicz i Kasi Karolskiej za profesjonalną obsługę uczestników, Tomkowi Karolskiemu za niesamowite zaangażowanie podczas tworzenia dokumentacji fotograficznej, oraz Wojtkowi Wojtowiczowi za pomoc przy dokumentacji video i późniejszej obróbce.

© 2021 VEREB.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone