Malarstwo i sztuka

Malarstwo to moja pasja - maluję i eksperymentuję w każdej dostępnej technice - od akwareli, przez gwasze/tempery, akryle, oleje po grafikę cyfrową i druk. Zapraszam do zwiedzania mojej wirtualnej galerii.

Jestem malarzem - amatorem. Urodziłem się pod koniec szarych lat '70 choć z dzisiejszego punktu widzenia, wiadomo - byłem wtedy dzieckiem, było całkiem kolorowo. Ciekawość i złożoność świata już wtedy nauczyły mnie patrzeć na rzeczywistość wnikliwie i doszukiwać się tych ulotnych elementów, które sprawiają, że życie jest wyjątkowym darem. W swoich obrazach staram się uchwycić wyjątkowość i ulotność chwil, staram się odnaleźć kompozycję w każdym widoku, odkryć tajemnicę każdego momentu wartego zastanowienia. Tworząc staram się szukać odpowiedzi na niezadane pytania, staram się przekraczać bariery i w niekonwencjonalny sposób poruszać i rozwiązywać tematy z pozoru błahe czy oklepane. Każdy obraz jest wyzwaniem i niesie pewną zagadkę do rozwiązania. Uwielbiam łamigłówki.

Podobają Ci sie moje obrazy? Chcesz mnie jakoś wspomóc?

Artyści to wrażliwe dusze, a ich dzieła są jak wychodowane, egzotyczne kwiaty - lgną do światła, tzn. do publiki. Jak można wspierać twórców? Na wiele sposobów - poniżej kilka pomysłów:

  • udostępnij zdjęcia / linki przedstawiające prace, które ci się spodobały podając link zwrotny lub chociaż informację kto jest twórcą - niech dobra nowina idzie w świat!
  • skomentuj, podziel sie swoją opinią z artystą, napisz do niego o swoich odczuciach
  • rozmawiaj o sztuce z innymi, dziel się tym co Ci się podoba lub co Cię poruszyło, odrzuciło czy jakkolwiek artystycznie zwróciło Twoją uwagę
  • kup prawdziwy obraz na własność - stań się prawdziwym właścicielem i SUPER-FANEM! Kto wie? Może to początek wspaniałej, kolekcjonerskiej przygody?
  • wspomóż dobrym słowem - artyści to wrażliwe osoby cały czas borykające sie z kryzysami twórczymi - trzeba nas wspierać :)
  • wybierz się na wernisaż, wystawę - sztukę trzeba oglądać w oryginale, a nie tylko na ekranie
  • jeśli możesz wesprzyj artystę finansowo - materiały malarskie nie są tanie

© VEREB.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone