Apteka, ul. Damrota w Tychach

Apteka, ul. Damrota w Tychach

obraz niedostępny

tytuł: Apteka, ul. Damrota w Tychach
technika: akwarela
nośnik: papier
format: 34x24cm
data: marzec 2023
cykl: TAK, "Tychy ze starych fotografii"

Wpadłem na pomysł by zrealizować cykl. Przyszłość pokaże ile akwareli wpadnie do tego cyklu, ale baza jest duża ponieważ, na szczęście, istnieje bardzo duzo fotografii Tychów z okresu przedwojennego oraz z czasów dynamicznej rozbudowy naszego kochanego miasta. Olbrzymia większość jest czarno-biała, część w odcieniach sepii. Istnieją także pokolorowane pocztówki z motywami tyskimi tj. staw z kościołem pw. Marii Magdaleny czy Browar Obywatelski. Wpadłem na pomysł by niektóre z tych fotografii były inspiracją do stworzenia kolorowych obrazów akwarelowych. To jedna z pierwszych prac.

Podobają Ci sie moje obrazy? Chcesz mnie jakoś wspomóc?

Artyści to wrażliwe dusze, a ich dzieła są jak wychodowane, egzotyczne kwiaty - lgną do światła, tzn. do publiki. Jak można wspierać twórców? Na wiele sposobów - poniżej kilka pomysłów:

  • udostępnij zdjęcia / linki przedstawiające prace, które ci się spodobały podając link zwrotny lub chociaż informację kto jest twórcą - niech dobra nowina idzie w świat!
  • skomentuj, podziel sie swoją opinią z artystą, napisz do niego o swoich odczuciach
  • rozmawiaj o sztuce z innymi, dziel się tym co Ci się podoba lub co Cię poruszyło, odrzuciło czy jakkolwiek artystycznie zwróciło Twoją uwagę
  • kup prawdziwy obraz na własność - stań się prawdziwym właścicielem i SUPER-FANEM! Kto wie? Może to początek wspaniałej, kolekcjonerskiej przygody?
  • wspomóż dobrym słowem - artyści to wrażliwe osoby cały czas borykające sie z kryzysami twórczymi - trzeba nas wspierać :)
  • wybierz się na wernisaż, wystawę - sztukę trzeba oglądać w oryginale, a nie tylko na ekranie
  • jeśli możesz wesprzyj artystę finansowo - materiały nie są tanie

© VEREB.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone