Refleksyjnie na Dąbrowskiego

Refleksyjnie na Dąbrowskiego

obraz niedostępny

tytuł: Refleksyjnie na Dąbrowskiego
technika: akwarela
nośnik: papier
data: 2022
cykl: Tak, "Światłodrżenie", 5/12

Spacerując po Tychach często ulegam zachwytom nieoczekiwanych gier świateł. Słońce to najlepszy kolorysta. Przestrzeń i otaczające formy to wspaniałe instrumenty. Mózg to genialny dyrygent. Spokój wewnętrzny tka wszystko w pięknej harmonii.

Wrzucając tą pracę na Instagram opisałem ją jako "Światłodrżenie w odbiciach", ale po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że tytuł "Refleksyjnie na Dąbrowskiego" będzie lepszy. Niech będzie to formą pamiętnika - w końcu pamięć bywa ulotna.

Podobają Ci sie moje obrazy? Chcesz mnie jakoś wspomóc?

Artyści to wrażliwe dusze, a ich dzieła są jak wychodowane, egzotyczne kwiaty - lgną do światła, tzn. do publiki. Jak można wspierać twórców? Na wiele sposobów - poniżej kilka pomysłów:

  • udostępnij zdjęcia / linki przedstawiające prace, które ci się spodobały podając link zwrotny lub chociaż informację kto jest twórcą - niech dobra nowina idzie w świat!
  • skomentuj, podziel sie swoją opinią z artystą, napisz do niego o swoich odczuciach
  • rozmawiaj o sztuce z innymi, dziel się tym co Ci się podoba lub co Cię poruszyło, odrzuciło czy jakkolwiek artystycznie zwróciło Twoją uwagę
  • kup prawdziwy obraz na własność - stań się prawdziwym właścicielem i SUPER-FANEM! Kto wie? Może to początek wspaniałej, kolekcjonerskiej przygody?
  • wspomóż dobrym słowem - artyści to wrażliwe osoby cały czas borykające sie z kryzysami twórczymi - trzeba nas wspierać :)
  • wybierz się na wernisaż, wystawę - sztukę trzeba oglądać w oryginale, a nie tylko na ekranie
  • jeśli możesz wesprzyj artystę finansowo - materiały malarskie nie są tanie

© VEREB.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone