Powrót do domu, A4 Powrót do domu, A4

Powrót do domu

szkic, nie przeznaczony do sprzedaży

tytuł: Powrót do domu
technika: akwarela
nośnik: papier
format: A4
data: 2022
cykl: TAK, "Światłodrżenie", 8/12

"Powrót do domu" to kolejny przykład na obraz wryty gdzieś w zwoje świadomości, w krótkim przebłysku. Moment był prozaiczny - przepuszczałem na przejściu dla pieszych ojca z synem prowadzących rowery. Układ świateł, odbicia, błyski pełzające na mokrym asfalcie, zachodzące słońce. Zwykłość, a jednak niezwykłość tej sceny, w tym momencie sprawiły, że poczułem chwilowy zachwyt. W głowie został kadr, jak stopklatka. Zarejestrowałem wrażenie tej chwili - bez zbędnych szczegółów. Same ogóły. Jak zapach z odległego dzieciństwa - gdzieś mimo upływu czasu jest i potrafię go przywołać. Tak samo bywa z kadrami, które jakoś pozostają w moim pudełku czekoladek. Nigdy nie wiesz co wyciągniesz z rzeczywistości. Co Ci zapadnie w pamięć.

W Instagramie zapisałem: "Rozkładówka ze szkicownika - wrzucam tak żeby było, żeby nie uciekło jak się szkicownik zapodzieje, zgubi. Przy okazji polecam szybkie szkice - dają dużo frajdy, ułatwiają pracę nad ogólną koncepcją i czasami... wychodzą lepiej niż dzieło końcowe ?"

 

Podobają Ci sie moje obrazy? Chcesz mnie jakoś wspomóc?

Artyści to wrażliwe dusze, a ich dzieła są jak wychodowane, egzotyczne kwiaty - lgną do światła, tzn. do publiki. Jak można wspierać twórców? Na wiele sposobów - poniżej kilka pomysłów:

  • udostępnij zdjęcia / linki przedstawiające prace, które ci się spodobały podając link zwrotny lub chociaż informację kto jest twórcą - niech dobra nowina idzie w świat!
  • skomentuj, podziel sie swoją opinią z artystą, napisz do niego o swoich odczuciach
  • rozmawiaj o sztuce z innymi, dziel się tym co Ci się podoba lub co Cię poruszyło, odrzuciło czy jakkolwiek artystycznie zwróciło Twoją uwagę
  • kup prawdziwy obraz na własność - stań się prawdziwym właścicielem i SUPER-FANEM! Kto wie? Może to początek wspaniałej, kolekcjonerskiej przygody?
  • wspomóż dobrym słowem - artyści to wrażliwe osoby cały czas borykające sie z kryzysami twórczymi - trzeba nas wspierać :)
  • wybierz się na wernisaż, wystawę - sztukę trzeba oglądać w oryginale, a nie tylko na ekranie
  • jeśli możesz wesprzyj artystę finansowo - materiały malarskie nie są tanie

© VEREB.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone