Jemioła

Jemioła

obraz niedostępny

tytuł: Jemioła
technika: akwarela
nośnik: papier W&N
format: A4
data:luty 2023

Czasem zachwyt dopada człowieka podczas tak prozaicznych czynności jak spacer. Zima nie posiada w swojej palecie barwnej zbyt dużo zieleni. Obraz "Jemioła" to chyba wyraz tęsknoty za wiosną kipiącą zielenią. Jemioła jest zielona przez cały rok. Ten pasożyt posiada w sobie wiele uroku i zadomowił sie w kulturze dość mocno. W czasie gdy drzewa posiadają gęste, zielone czupryny jemioła spędza swój pasożytniczy proceder w ukryciu. Późną jesienią i zimą widać ją w pełnej okazałości. Te zielone kule w pomarańczowym świetle wschodzącego słońca wyglądają na wyraz magicznie. Druidzi nie przez przypadek wybrali ją na swoją cenną roślinę i ścinali ją złotymi sierpami by warzyć magiczne napoje. Ale to już całkiem inna historia...

Podobają Ci sie moje obrazy? Chcesz mnie jakoś wspomóc?

Artyści to wrażliwe dusze, a ich dzieła są jak wychodowane, egzotyczne kwiaty - lgną do światła, tzn. do publiki. Jak można wspierać twórców? Na wiele sposobów - poniżej kilka pomysłów:

  • udostępnij zdjęcia / linki przedstawiające prace, które ci się spodobały podając link zwrotny lub chociaż informację kto jest twórcą - niech dobra nowina idzie w świat!
  • skomentuj, podziel sie swoją opinią z artystą, napisz do niego o swoich odczuciach
  • rozmawiaj o sztuce z innymi, dziel się tym co Ci się podoba lub co Cię poruszyło, odrzuciło czy jakkolwiek artystycznie zwróciło Twoją uwagę
  • kup prawdziwy obraz na własność - stań się prawdziwym właścicielem i SUPER-FANEM! Kto wie? Może to początek wspaniałej, kolekcjonerskiej przygody?
  • wspomóż dobrym słowem - artyści to wrażliwe osoby cały czas borykające sie z kryzysami twórczymi - trzeba nas wspierać :)
  • wybierz się na wernisaż, wystawę - sztukę trzeba oglądać w oryginale, a nie tylko na ekranie
  • jeśli możesz wesprzyj artystę finansowo - materiały malarskie nie są tanie

© VEREB.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone